Projekt: „Znanje se množi dijeljenjem“ financiran je od Vlade RH, Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina.
Kome je projekt namjenjen?
Ovim projektom se izravno radi na osnaživanju žena i mladih s invaliditetom.
Koji je cilj projekta?
Cilj projekta je kroz radionice osnažiti mlade i žene s invaliditetom i potaknuti ih na uključivanje u javni i politički život zajednice.
Osim toga, cilj je informirati i osvijestiti širu zajednicu o potrebama OSI te posebno žena s invaliditetom i mladih.
Što projekt nudi ?
Projekt nudi informiranje, edukaciju, radionice osnaživanja i jačanje kompetencija mladih osoba s invaliditetom s posebnim naglaskom na žene s invaliditetom. Nudi povećanje znanja o političkom svijetu te svrhe uključivanja OSI taj svijet.
Očekivani rezultati projekta?
Edukacija engleskog jezika – 5 žena s invaliditetom će dobiti znaje iz engleskog jezika s verificiranim certifikatom.
Radionica „Prava žena s invaliditetom“ – 30 mladih i 10 žena s invaliditetom će sudjelovati u radionice te će se osvijestiti i upoznati o pravima koje imaju ili koja su im uskraćena.
Radionica „Zdravlje i osobna higijena žena s invaliditetom „– 20 žena s invaliditetom će se upoznati o praktičnim načinima vođenja brige o vlastitiom zdravlju.
Radionica „ Ispeci i reci“ – 20 žena s invaliditetom će proći stjecanje vještina kvalitetne i asertivne komunikacije te će se 5 žena ohrabriti da javno progovore o svojim životima i naprave snimak o tome.
„ Reci to skrivenoj kameri“ – 5 žena s invaliditetom će biti osnažene da iznesu svoje životne priče i javno progovore o njima u radio emisijama.
Javna tribina „Sretan nam Dan žena“– 70 osoba koji donose odluke na lokalnoj razini će pogledati film i upoznati se s teškim položajem žena s invaliditetom.
Promoviranje prava žena s invaliditetom s njihovim životnim pričama kroz radijske emisije – informiranje javnosti o pričama 5 žena s invaliditetom i njihovim životima i pravima.
Radionica „Mladi i politika“ – 30 mladih i 10 žena s invaliditetom će sudjelovati na radionici te dobiti bolji uvid o vlastitoj potencijalnoj političkoj ulozi u društvu te će se barem 2 članova u nekom vidu politički angažirati.
Radionica „Mladi u medijima“ – 30 mladih s invaliditetom će biti osviješteno i ohrabreno za izražavanje u javnosti i zagovaranje svojih prava.
Radionica „Samopoštovanje i odnosi“ – 20 žena i mladih s invaliditetom će osvijestiti vlastiti stupanj samopoštovanja te dobiti informacije kako ono djeluje u odnosima i kako ga poboljšati .
Održavanje javne tribine sa zastupnicima EU parlamenta za osobe s invaliditetom – osviješteni OSI saznaju o stanju osoba s invaliditetom u EU i o svojim mogućnostima i pravima.
Obilazak gradske i županijske uprave i upoznavanje s njihovim funkcioniranjem– 10- ak mladih članova s invaliditetom će biti upoznato s načinom funkcioniranja odjela lokalnih i političkih institucija.